A mezőgazdasági rövid élelmiszer-ellátási láncokban folytatott vidéki koordinátor képzés célja (az Európai Bizottság által támogatva, Erasmus +, KA2) az, hogy jobban megértse a működő RÖVID ÉLELMISZER-ELLÁTÁSI LÁNC (SFSC) ökoszisztémát a partner EU-tagországokban nemzeti és európai szinten is. Ez a partnerség a Cseh Köztársaságban, Franciaországban, Magyarországon, Lengyelországban és Romániában működő partner szervezetekből áll.
A projekt fő területe a rövid élelmiszer-ellátási lánc (SFSC) fejlesztése, amely az egyik legfontosabb tényező, és egyben az európai élelmiszer-kulturális örökség fenntartásának eszköze is. A rövid élelmiszerláncok kialakítása hozzájárul a hagyományos ételekkel és a vidéki életmóddal kapcsolatos ismeretek megőrzéséhez, ami az európai kultúra diverzifikációját jelenti. A rövid élelmiszerláncok lehetőséget kínálnak az élelmiszer-előállítás hagyományos ismereteinek innovatív átadására. A szakértők egyetértettek abban, hogy el kell indítani egy speciális SFSC-szervezői képzést, és ki kell dolgozni a speciális támogathatósági feltételeket, valamint az SFSC-tanácsadók képzését, azonban ezek a fejlesztési és támogatási irányelvek még mindig hiányoznak a gyakorlatban. Ezért a partnerség elkötelezte magát amellett, hogy feltárja az úgynevezett vidéki koordinátor pozíciójának megteremtésének lehetséges módjait, és kifejlessze a szükséges tanulási anyagokat és képzési eszközöket azon személyek kiképzéséhez, akik karrierjük során ezen új szakmát kívánják vállalni. A projekt eredményei innovatív oktatási megközelítést biztosítanak, amelyben a szervezők részt vehetnek a kapacitásépítésből, amely jelentős gazdasági hatással lesz a sikeres értéklánc-szervezésre és a vidéki foglalkoztatás fejlesztésére.
A projektben az alábbi tanulmányok készültek:
Rövid élelmiszerlánc (REL) helyzete a partnerországokban (angol nyelven)
Rövidített összefoglaló a rövid élelmiszerlánc szervezők tevékenységeiről (angol nyelven)

Az Európai Bizottság támogatást nyújtott ennek a projektnek a költségeihez.
Ez a kiadvány (közlemény) a szerző nézeteit tükrözi, és az Európai Bizottság nem tehető felelőssé az abban foglaltak bárminemű felhasználásért.